DigiTuur jõuab Raasiku vallamajja 7. juunil kell 18

Räägitakse DigiMaa projektist, milles Raasiku vald osaleb. Vastuse saavad küsimused:

✓ Mis on lairiba internetiühendus?
✓ Miks on see digitaristu arendamise projekt inimeste jaoks oluline?
✓ Miks osaleb Raasiku vald DigiMaa projektis?
✓ Mida DigiMaa raames ära tehakse? Kuidas? Millal? Ja kes selle eest maksab?

Digimaa meeskond tutvustab projekti www.digimaa.ee. Tänapäeval tundub, et internetiühendus on kõikjal olemas: kodus, tööl, koolis, autos, bussis ja metsas jalutades. Saame pea igal pool kasutada vähemalt minimaalse tasemega internetiühendust. Paljud praegused internetiühendused ei tule aga toime suuremat kiirust ja läbilaskevõimet nõudvate teenuste edastamisega. Selle jaoks on vaja ülikiiret ühendust võimaldavat lairiba valguskaablit. Inimesed tahavad internetiühenduse kaudu vaadata digitelevisiooni, kasutada piiramatu mahuga ja kiiret wifit, teha tööd või õppida internetis, suhelda sõpradega Skype kaudu, hoida oma fotosid ja videoid turvaliselt „pilves", ühendada valvekaameraid ja kasutada muid kaasaegseid teenuseid. Kõik elanikud ja ettevõtjad, kelle majja hakkab jõudma DigiMaa valguskaabel, saavad olla kindlad, et kõik vajalikud teenused jõuavad alati nendeni ja seda ka veel aastakümnete pärast! Valguskaablivõrk on infoühiskonna vundament. Tulevikus on maja ilma valguskaablita sama nagu täna on maja ilma elektrikaablita.

Ootame huvilisi kuulama ja vastuseid saama.