Koolitus väikelaste vanematele

2019. aasta agusti keskpaigast kuni detsembrini toimub Raasiku lasteaia ruumides lapsevanemate koolitus „Imelised aastad".  Koolitus kestab 16 nädalat, sagedusega 1 kord nädalas esmaspäeva õhtuti (kl 18.00- 20.30).

Programmi oodatakse osalema 3 – 8-aastaste laste vanemaid, kes vajavad laste kasvatamisel tuge ja vanemaid, kelle lastel esineb mõningaid käitumisprobleeme, nt kohatine agressiivne käitumine, hüperaktiivsuse ilmingud, hajutatud tähelepanuvõime, valetamine, sõnakuulmatus jne. Grupis osaleb kuni 14 lapsevanemat (ehk 7 pere), ühest perest eelistatavalt nii ema kui isa, aga osaleda võivad ka lapse vanavanemad või teised temaga igapäevaselt tegelevad täiskasvanud. Et koolitusel oleks võimalik osaleda tervel perel, korraldatakse koolitusega samades ruumides lastehoid ja kõigile osalejatele, s.h. lastele pakutakse kerget õhtusööki. Iga pere saab ka käsiraamatu ja palju töölehti, mis aitavad omandatud teadmisi ja praktilisi nippe aastate jooksul värskena hoida.

Vanemlusprogrammi eesmärk on aidata lapsevanematel arendada tõhusaid strateegiaid, et ennetada või tulla toime laste käitumisprobleemide ning arenguküsimustega. Tänu õpitule oskavad vanemad vältida stressi tekitavaid olukordi, leida tuge ning saada hakkama raskustega laste kasvatamisel. Uuringutest on selgunud, et tänu programmile suureneb lastel probleemide lahendamise oskus, paranevad suhted eakaaslastega, areneb väljendus- ja enesekehtestamisoskus, kasvab õpiedukus. Uuringud on samuti näidanud, et programmi läbiviimine avaldab positiivset mõju ka vanematele, neil paranevad märgatavalt vanemlikud oskused ja väheneb stress.

2017. aastal toimus sama koolitus Arukülas, seitsmest alustanud perest lõpetas kuus pere, kes jäid programmiga väga rahule. Väga kasulik koolitus oli. Kui järjepidevalt tegeleda siis on muutused kohe tuntavad. Mina tunnen igaljuhul, et abi oli sellest palju", oli ühe pereema tagasiside. Ja teise pere vanemate arvamus: „Laste käitumises on kindlasti märgata muutust just olukordades, mida pidasime enda peres kõige olulisemaks muuta ja mille puhul oleme koolitusel saadud juhendeid ka kõige rohkem kasutanud. Kindlasti on oluline sellise koolituse puhul mõlema vanema osavõtt (mõlema vanema olemasolul), et vanemad mõistaksid tegevuskava ühtemoodi ja tegutseksid eesmärgi nimel koos."

Koolitus on osalejatele tasuta tänu Tervise Arengu Instituudile, Harjumaa Omavalitsuste Liidule ja Raasiku Vallavalitsusele.

Registreerimine koolitusele on juba alanud aadressil anu.nolve@raasiku.ee , lisainfo 5126149 (Anu Nõlve).