Raasiku kergliiklustee

Läheneb uuesti Raasiku aleviku kergliiklustee rajamiseks rahastamise taotluse esitamise aeg. Meeldetuletuseks, et Raasiku vald taotles juba 2016. aastaks vahendeid Piirkondliku konkurentsivõime tõstmise programmist Raasiku alevikku ca 3,2 km pikkuse kergliiklustee rajamiseks. 2016. aasta taotlusvoorust kahjuks raha ei eraldatud. Põhjuseks toodi, et maa omandiküsimused polnud notariaalset lahendust leidnud ja maaomanike kooskõlastused olid vaid projektil. Siinkohal peab muidugi ka lisama, et konkreetsed nõuded selles küsimuses polnud programmi  ellukutsujatel endilgi viimse hetkeni selged ja tavaliselt piisab projekti kooskõlastamisest ning notariaalsed toimingud tehakse pärast rajatise valmimist.

Teisalt saab öelda, et tänu meie projekti lükkumisele 2017. aastasse sai lahendatud ohtlik viie tee ristmik, saab ehk projekti lisada ka lõigu, mis viib jaamani. Samuti on meil täna võimalik kohalike elanikega arutada kergliiklustee osa, mis seotud täna ehitatava ristmiku asukoha muutusega. Kõnealuse kergliiklustee osa lahendamiseks on täna kaks võimalust. Need on selgelt jälgitavad lisatud illustratsioonil. Lõpliku valiku tegemiseks soovime teada kohalike inimeste, kes teed tulevikus kasutama hakkavad, arvamust. Palume oma arvamust avaldada ja olla aktiivsed. Selliseid projekte ei tehta igal aastal, valitud lahendus jääb aastateks.

Hääletamiseks võib kasutada kõrvalolevat küsitlust, hääletada valla lehel Facebookis, oma seisukoha saab esitada ka aadressile raasiku.vald@raasiku.ee

Hääletada saab igaüks ühe korra, tulemused laekuvad lehe administraatorile. Hääletus lõpeb 25.11.2016 kell12.00. Kumba varianti eelistad?