Lemmikloomad

Raasiku valla lemmikloomade pidamise eeskiri sätestab koerte, kasside ja muude lemmikloomade pidamise nõuded Raasiku valla haldusterritooriumil.

Lemmiklooma pidamise nõuded:

  • Lemmiklooma tuleb pidada oma kodus või aias. Territoorium peab olema piiratud nii, et lemmikloom sealt omal tahtel välja ei pääseks. Lemmikloomapidaja peab välistama lemmiklooma ära jooksmise ja inimestele või loomadele kallale tungimise võimaluse.
  • Hulkuva lemmiklooma korduvale toitjale laienevad lemmikloomapidaja kohustused ja vastutus.
  • Lemmikloomapidaja on kohustatud koristama avalikus kohas oma lemmiklooma väljaheited.
  • Lemmiklooma on keelatud hüljata, vigastada, piinata, abitusse seisundisse jätta või panna toime muu lemmiklooma suhtes lubamatu tegu.
  • Lemmikloomaga tuleks regulaarselt arsti juures käia ja lasta teda vaktsineerida. Jalutama minnes tuleb panna kaela rihm ja kui tegu on loomaga, kes hammustama kipub, siis tuleb pähe panna suukorv.
  • Soovitatav on avalikus kohas liikuvad lemmikloomad varustada kaelarihmaga, millel on märgistus lemmikloomapidaja kontaktandmetega.

Koerte jalutusväljak - Raasiku alevik, Paju tn 4a

Mikrokiip aitab leida kaduma läinud lemmiklooma
Koerte ja kasside kiibistamine on Raasiku vallas kohustuslik, teiste lemmikloomade puhul on kiibistamine soovituslik. Mikrokiipi võib paigaldada vaid tegevusluba omav veterinaararst.
Koera ja kassi peab kiibistama 14 päeva jooksul päevast, mil lemmikloom sai kolmekuuseks. Täiskasvanud koer või kass tuleb märgistada 14 päeva jooksul, kui te olete ta endale võtnud.
Kiibistatud lemmikloom peab olema registreeritud lemmiklooma registrisse LLR.
Loomaomanik saab aadressilt www.llr.ee kontrollida, kas tema  loom on registrisse kantud  ja kas registriandmed on ajakohased.

Haigeid koduloomi aitavad:

Hulkuvate koerte ja kasside püüdmist korraldab:

MTÜ Pesaleidja 
Kassituba asub Tallinnas, Mustamäel. Kõik külastused tuleb eelnevalt kokku leppida. Külastusajad: E, T, N, R 13:00-19:00 ja L-P 13:00-17:00. K on varjupaik külastajatele suletud.

Telefon: +372 550 0072, e-post: info@pesaleidja.ee.

Koduleht: https://www.pesaleidja.ee.

MTÜ Loomade Hoiupaik
Sinirebase 24 11217 Tallinn, telefon: 6 314 747 (24h) teated hulkuvatest loomadest, mobiil: 53 494 045 (E-P 10-17) info hoiupaigas olevate loomade kohta
e-post: info@loomadehoiupaik.ee 
Avatud T-R 14-17, L-P 12-16, E suletud
Koduleht: www.pets.ee

Lisainfo:

Koerte ja kassidega seotud küsimuste korral võite pöörduda:

Raasiku vallavalitsuse keskkonnaspetsialist Johanna Sepmann, tel. 55512527, johanna.sepmann@raasiku.ee

Muude loomadega (kanad, kalad, kitsed, mesilased, veised, hobused, eksootilised loomad) seotud küsimuste korral palume pöörduda Põllumajandus- ja Toiduameti poole.