"Maal elamise päev" toimub 26. septembril

26. septembril osaleb Raasiku vald juba teist korda üle-eestilises algatuses „Maal elamise päev". Sündmuse eesmärgiks on kutsuda maale elama veelgi rohkem tegusaid ja särasilmseid inimesi ning korraldada oma inimestele üks tegevusi täis mõnus päev.

Maal elamise päeva külastuskaart on leitav siit: https://xn--maalelamisepev-hib.ee/kaart/

Maal elamise päeva kava on mitmekesine ning täieneb pidevalt! Tulge osa saama!

MAAL ELAMISE PÄEV RAASIKU VALLAS

• 10-16 Infopunkt/ vallavalitsus (Tallinna mnt 24, Aruküla). Infopunktis tutvustavad Raasiku vallavalitsuse töötajad erinevaid päeva jooksul aset leidvaid sündmusi, valda ja vallavalitsuse tegevusi.
  • 10-11 Hommikukohvik ja vestlusring vallavanemaga (vallamajas)
  • 10-13 Lepi kokku kohtumine ametnikuga! Tööl on vallavalisuse ametnikud. Kui Sul pole olnud võimalust tööpäeval vastuvõtule tulla, siis lepi endale vastuvõtuaeg laupäevaks! Kontaktid leiad valla kodulehelt!
  • 11-13 Avatud on kinnisvara telk vallavalitsuse ees!
  • 11-13 Lastehommik Raasiku Raamatukogus. Kell 11.00 Teoteatri etendus lastele „Kriips ja Jutt"
  • 11-13 Raasiku Rahvamaja hoovil kirbukas „Sõbralt sõbrale!", avatud õue noortekas erinevate mängudega ja kunstikeldris tasuta savi treimise workshop!
  • 11-13 Raasiku OTT taluturg (Piiri 12 hoovil Arukülas)
  • 11-16 Pikavere mõisapargis võimalus iseseisvalt läbi digiõpperada. Vajalik nutiseadme olemasolu.
  • 11-16 Aruküla Perekeskuse 10! Toimuvad töötoad ja sünnipäeva tähistamine (Piiri 12a, Aruküla)
  • 11-16 Avatud Hellema kodumuuseum. Ajalugu, muusikat, rõõmu lastele ja sõbrameelt eakatele.
  • 11-13 Bussiekskursioon „Tunne Raasiku valda". Giid Vaino Napp. Buss väljub 11.00 Aruküla rahvamaja eest. Tagasi kella 13.00 ajal. Kuna seekord ei saa külastada lasteasutusi siis orienteerume rohkem Raasiku valda paigaldatud kividele. Marsuut: Aruküla kivid, Peningi mõis Arvo ja Aiki Haug, Jaan Lepp, Gustav Ernesaks Perilas, Gustav Ernesaks Kivilool, 41.a. lahingukivi Kivilool, Pikavere- Mallavere, Raasiku ja tagasi Aruküla.
  • 11-16 Avatud Vildi Villa kohvik, kus 12-15 toimuvad viltimise töötoad. Süüa saab terve päev! (Tallinna mnt 2, Aruküla)
  • 12-12.30 Palverännak Harju-Jaani kiriku torni. Palume kindlasti natuke varem kohale tulla!
  • 13.30-15.30 Jalutuskäik Aruküla aedlinnas „Kuulsused Aruküla mändide alt". Jalutuskäiku viivad läbi Garina Toomingas ja giid Henri Reeder. Algus 13.30 Aruküla raudteejaamas. Lõpetame Aruküla rahvamaja ees.
  • 11-13 Aruküla Noortekeskus kell 11.30 töötuba rahvusvaheliste vabatahtlikega, kell 12 Merkuuri rahakassade valmistamise töötuba (vajalik eelregistreerimine maarjaly.teino@raasiku.ee)
  • 15-18.00 Lõbus perespordipäev Aruküla staadionil.
  • 16-17.15 Esietendus Juhan Trump „Muku" Aruküla rahvamajas.
  • 18.00-20.00 Jalutuskäik Aruküla aedlinnas „Kuulsused Aruküla mändide alt". Jalutuskäiku viivad läbi Garina Toomingas ja giid Henri Reeder.
  • 18-22.00 päeva lõpetab meeleolukas videodisko Aruküla staadionil.

Maal elamisepäeva infotelefon Raasiku vallas 53328508