« Tagasi

Värsketele lapsevanematele muutus perehüvitise taotlemine lihtsamaks

Sotsiaalkindlustusamet avas 14. oktoobril uue iseteeninduse, millega koos muutus värsketele lapsevanematele perehüvitiste saamise oluliselt lihtsamaks. Uus teenus on proaktiivne ning selle käivitab lapsele nime panemine ja rahvastikuregistris registreerimine.

Kui laps on rahvastikuregistris registreeritud, jõuab see info järgmisel päeval automaatselt sotsiaalkindlustusametini ja seejärel tehakse vanematele perehüvitiste pakkumus.  See tähendab, et inimesel ei ole enam vaja perehüvitiste saamiseks taotlust esitada. Pakkumuse kohta saadetakse vanematele paari päeva jooksus e-posti teel teavitus. Seetõttu on vajalik eelnevalt kontrollida sotsiaalkindlustusameti iseteeninduses aadressil iseteenindus.sotsiaalkindlustusamet.ee üle, kas korrektsed ja kasutusel olevad e-posti aadressid on olemas. Iseteenindusse saab siseneda nii ID-kaardi, mobiil-ID kui Smart-ID-ga.

Sotsiaalkindlustusameti pressiteadet saab lugeda siin: https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/uudised/sotsiaalkindlustusamet-avas-esimese-proaktiivse-avaliku-teenuse