Rahvastikuregistri toiminguid saab teha veebi teel

11.01.21

Alates 19.03.2020 ei pea rahvastikuregistri toiminguteks tulema enam vallamajja, vaid toiminguid (sh sünni registreerimine) saab teha www.rahvastikuregister.ee keskkonnas. Sünni registreerimise avaldust saavad e-keskkonnas esitada nii abielus, mitteabielus kui ka üksikvanemad.

E-teenusena on rahvastikuregistri portaalis võimalik tellida enda, oma alaealise lapse ja eestkostetava korduvaid perekonnasündmuse tõendeid (sünni, abielu, lahutuse ja nime muutmise kohta). See vajadus võib tekkida näiteks olukordades kui esmane tõend on kadunud ning seda on vaja kuhugi asutusse esitada või kui soovitakse võõrkeelset tõendit kasutamiseks välisriigis. Sellekohane detailsem info on samuti Siseministeeriumi kodulehel: https://www.siseministeerium.ee/et/korduvad-toendid-ja-valjavotted

Elukoha registreerimine

 

Elukoha registreerimiseks on vajalik täita elukohateate blankett. Blankett on saadaval eesti keeles siit ja inglise keeles siit Perekonnaliikmed võivad esitada ühise elukohateate.

Elukoha registreerimiseks on järgnevad võimalused:

 

 • Vallavalitsuses kohapeal:
  Registripidaja Heli Tenslind
  Telefon 60 70 470
  Vastuvõtuajad: E 9-12, 13-16; N 9-12, 13-18;
 • digiallkirjastatult e-kirjaga
  e-mail: heli.tenslind@raasiku.ee
 • posti teel
  Raasiku Vallavalitsus - Tallinna mnt 24, 75201 Aruküla 
  Elukohateate esitamisel posti teel lisatakse koopia elukohateate esitaja isikut tõendava dokumendi isikuandmetega lehest. Palun lisage oma kontakttelefoni number, et saaksime operatiivselt teavitada Teid, kui elukoha aadressi rahvastikuregistrisse kandmisel tekivad probleemid.
 • elektroonselt e-rahvastikuregistri iseteenindusportaalis
 • Ruumi omaniku avaldus elukoha aadressi muutmiseks

Loe lisaks elukoha registreerimisest SIIT.