Kohaliku omavalitsuse volikogu valimised 17. oktoober 2021

13.09.21

Kohaliku omavalitsuse volikogu valimised toimuvad 17. oktoobril 2021. aastal.

Raasiku vallavolikogu 8. juuni 2021. aasta otsusega nr 21:

  • moodustati kohaliku omavalitsuse volikogu valimiseks Raasiku valla territooriumil üks valimisringkond numbriga 1. Raasiku valla valimisringkonna piirideks on kogu Raasiku valla haldusterritoorium, kuhu kuuluvad Raasiku ja Aruküla alevik ning Härma, Igavere, Järsi, Kalesi, Kiviloo, Kulli, Kurgla, Mallavere, Peningi, Perila, Pikavere, Rätla ja Tõhelgi külad.
  • kinnitati Raasiku vallavolikogu järgmise koosseisu liikmete arvuks 17.

Valimisnädal algab esmaspäeval ja koosneb kuuest eelhääletamise päevast ning lõpeb pühapäeval, valimispäeval. Eelhääletamise perioodil on võimalik oma hääl anda elektrooniliselt.

Valimiste periood koondub ühte nädalasse. Esmaspäevast laupäevani saab hääletada nii pabersedeliga jaoskonnas kui ka elektrooniliselt. Pühapäevasel valimispäeval toimub ainult pabersedeliga hääletamine.

Uuendusena saab valija pühapäeval jaoskonnas pabersedeliga hääletades oma e-hääle veel ära muuta.

Esmaspäevast kuni neljapäevani on igas vallas ja linnas avatud vähemalt üks valimisjaoskond, kus saab hääletada väljaspool oma elukohajärgset valimisringkonda.

Reedel, laupäeval ja pühapäeval saab hääletada ainult oma elukohajärgses valimisringkonnas.

Kodus hääletamine toimub valimisnädala reedest pühapäevani. Taotlust selleks saab esitada telefoni teel reedel ja laupäeval kell 12-20 ning pühapäeval kell 9-14. 

Rohkem infot valimiste kohta Vabariigi Valimiskomisjoni kodulehel.

ÕIGUSAKTID

Raasiku valla valimiskomisjoni esimees on vallasekretär Gunnar Nuuma, telefon 60 70 348, e-mail: gunnar.nuuma@raasiku.ee