Harju XXIV Maakaitsepäeva tähistamine

Tänavune HOL, Anija valla ja Kaitseliidu Harju maleva poolt korraldatav traditsiooniline Harju XXIV Maakaitsepäev tähistab 100 aastat Võnnu lahingust, mis toimus 19. kuni 23. juunini 1919 Võnnu (Cēsise) lähistel Põhja-Lätis eestlaste ja Saksa Landeswehri vahel. Maakaitsepäev on võidupüha ja Võnnu lahingu aastapäeva tähistamisega ühendatud isamaaline üritus.

Esimene Harju Maakaitsepäev toimus 23. juunil 1996 Rae vallas. Ürituse lipukirjaks sai "Mees, sa pead kodu kaitsma!". Maakaitsepäeva üks eesmärke on tutvustada elanikele eriteenistuste ja kaitsejõudude ülesehitust ning julgeolekualast võimekust. Hea tavana on maakaitsepäeva korraldatud erinevates omavalitsuses.

Maakaitsepäeval saab ühtses rivis näha Kaitseliidu Harju ja Tallinna malevat, naiskodukaitsjaid, kodutütreid, noorkotkaid, politsei- ja piirivalveametit, päästeametit ning teisi jõustruktuure. 

Käesoleva aasta Harju Maakaitsepäev toimub 23. juunil Anija vallas, Aegviidus ning sellele eelneval päeval 22.06 traditsiooniline võidutamme istutamise tseremoonia Loo alevikus Jõelähtme vallas.